Ömer Şahin biyografi

Ömer Şahin biyografi

Ömer Şahin

1970 yılında Trabzon da dogumlu. 1988 yılında Karadeniz Gazetesinde muhabir olarak göreve başladı. 1990-95 yılları arasında Hürriyet-Milliyet Gazetsi Doğan Grubunda Çalıştı. Vatani görevini yine fotografçı olarak 1995-96 arasında TBMM de Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL’in Protokol Tören Fotografçısı olarak yaptı.

 1997-2011 yılları arasında Uluslararası bır şirkette çalıştı. Dijıtal fotografa geçişi 2001 yılında oldu. 2005 yılında Edirne de EFOD ile taşıştı. Değerli hocalardan aldığımı eğitimlerle kendini geliştirdi. 2008-10 yılları arasında EFOD üyesi olarak yönetim kurulunda görev yaptı. Tekrar İSTANBUL’a taşındı.

2011 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanlığında Fotograf Editörü Basın Yayın Sorumlusu olarak görev yapıyor. Ulusal ve Uluslararası birçok yarışmada 110 a yakın ödülü var. Bazı Üniversitelerin İletişim ders kıtaplarına fotografları seçilip basıldı. ABD de Türkiye tanıtım Ajansına Türkiyenin tanıtımı için 10 fotografı seçildi. Birçok Okul ve Belediyelerde fotograf sanatı ve Anadolu da yaşadıgı anılarla ilgili sunum ve söyleşilerde bulundu.

”Işık var oldukça Fotoğrafta var olacak. Larende Fotograf Derneği üyesı omaktan dolayı mutluyum???” diye sözlerini bitiriyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir