Feyzullah Tunç biyografi

Feyzullah Tunç biyografi

Feyzullah Tunç

1971 Karaman doğumlu , Karaman ‘ da yaşamakta ve oto sanayinde yedek parça satış işi yapmakta.

Fotoğraf tutkusu 2012 yılında başladı , fotoğrafa olan tutkusunu artıran ise ”Makinamı alıp çıktığım ilk fotoğraf gezisindeki , gezi mihmandarının tanışma esnasında ne iş yaptığımı sorması ile başlamıştır” diyor.  Emekli öğretmen olduğunu sonradan öğrendiği kişiye vermiş olduğu Oto sanayiinde çalışıyorum cevabı üzerine şahsın vermiş olduğu tepki aynen şuydu “ Nasıl olur , sanayide çalışan kişinin fotoğrafla ne işi olur , bırakın bu işi doktorlar, avukatlar, hakimler , mühendisler v.s. yapsın “ cevabı üzerine fotoğrafın ve sanatın belli meslekler gurubuna ait olmadığını ispat etmek ve sanayide çalışan bir insanında ufkunun ne kadar geniş olacağını göstermek gibi bir hedefim oldu” diye ekliyor.

Aradan geçen dört yıl neticesinde geldiğimiz noktada ;
Ulusal ve uluslararası yarışmalarda alına derece ve madalyalar ki sayısı yaklaşık 270 civarındadır bunların içerisinde ulusal yarışmalarda alınan birincilik ve ikincilik , uluslarası yarışmalarda alınan madalyalar bulunmaktadır .

  • Ulusal ve yerel yazılı ve görsel gazete ve dergilerde yayınlanmış onlarca fotoğrafları , yayınlanmış makale ve portfolyoları bulunmaktadır .
  • Taşımaktan onur duyduğu Honn.Asfod ,
  • FIAP tarafından verilmekte olan EFİAP unvanı bulunmaktadır.
  • GPU tarafından verilen CROWN2 unvanım bulunmaktadır .

AÖF fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü mezunu .

Fotoğraf çalışmalarıma onur üyesi bulunduğum Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği , ve arkadaşlarımla birlikte kurduğumuz , halen yönetim kurulu başkanlığını yürütmekte olduğum Larende Fotoğraf Derneği çatısı altında devam etmekteyiz .

Fotoğrafa bakışım her daim mutlu olmak için çok güzel bir amaç olduğudur , insana götüren insan ve memlekete sevdasına pozitif katlı sağlayan bir sanat dalıdır , fotoğraf bizim için bir yaşam biçimidir lakin asla insan hayatı ve onurundan daha değerli değildir , fotoğraf çekerek mutlu olan ve mutluluğumuzu çektiğimiz fotoğrafları insanlarla paylaşarak mutlu olan insanlarız , selam ve saygılarımla . . .

Feyzullah Tunç
Honn. Asfod , Efiap , Crown2

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir