Mustafa Binol biyografi

Mustafa Binol biyografi

Mustafa Binol

1975 Konya Seydişehir doğumlu evli üç çocuk babası. Analog makine ile 2006’da başlayan fotoğrafçılık serüveni 2009’da aldığı ilk ödülle birlikte dijitale döndü.
2011’den beri “Eğitimde Satırbaşı Dergisi” fotoğraf Editörlüğü ve Konya’da yerel bir gazetede “Sanat ve Şehir” adında köşe yazarlığı yapıyor.
2013 National Geographic Türkiye Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında “İnsan” dalında birincilik aldı. 2014’de AFIAP (fotoğraf Sanatçısı) ünvanına layık görüldü. Şu an Konya Büyükşehir Belediyesi sanat fotoğrafçısı.
Ulusal ve uluslararası onlarca ödül yüzlerce dereceye giren fotoğrafı bulunuyor. Bir çok karma sergide fotoğrafları sergilendi. Şehir içinde ve şehir dışında bir çok gösteri ve söyleşiye katıldı.
Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki “Komek Meslek Edindirme Kurslarında” 4 yılda 1000’den fazla kişiye fotoğraf kursu veriyor. Bunun yanında 2013 yılında Fotoğraf Atölyesinde de 3 yılda yaklaşık 100 kişiye ileri düzey fotoğrafçılık dersi alıyor. Kurucusu olduğu “Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği” başkanlığını yanında, bir çok ulusal ve yerel yarışmalarda jürilik yapıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir